Kawa z marketu? Ja mówię stanowcze NIE!

Zawsze, gdy widzę ludzi, którzy piją zwykłą kawę z marketu chwytam się za głowę, dlaczego ludzie sobie to robią. Gorsze jest tylko to, że oni nie widzą problemu w tym, że najczęściej płacą za zwykły odrzut kawowy, który często leżał w magazynie bardzo długo.

Czym jest kawa z marketu?

Kiedy pierwszy raz spotkałem się z kawą uznałem, że czegoś tak okropnego po prostu nie da się pić. Miałem wtedy około 12 lat. Co gorsze, każda osoba dorosła zawsze powtarzała mi, że bez kawy nie potrafią żyć, więc pojawiła mi się obawa, że sam będę zmuszony pić tak obrzydliwy napój. Całe szczęście dowiedziałem się o istnieniu kawy speciality.

Kawa speciality to najwyższej jakości ziarna, które nawet zaparzone zwykłą metodą zalania wrzątkiem dają o wiele smaczniejszy napar niż to co sprzedawane jest w markecie. Co więcej, kiedy zrobiłem test na znajomych mi osobach, duża większość wskazując na kawę speciality określiła ją mianem o niebo lepszą.

Dlaczego taniocha wygrywa?

Według mnie powody są dwa:

  • Dostępność – kawa do kupienia w każdym markecie
  • Cena – niska cena zachęca do kupna

Dostępność jest tylko złudnym czynnikiem wyboru kawy marketowej jako lepszej. Zastanów się jak wiele rzeczy zamawiasz z internetu, na pewno znajdzie się wiele takich zamówień. Zamawianie kawy przez internet jest wygodne, jest także lepsze pod tym względem, że możesz na spokojnie przejrzeć całą ofertę i wybrać taką kawę, na jaką masz akurat ochotę.

Cena natomiast jest tylko i wyłącznie kwestią priorytetów jakie nakładasz. Pomyśl tylko ile rzeczy robisz, które albo nie mają wpływu na Twoje życie, mają znikomy wpływ, bądź co gorsza negatywnie wpływają na Ciebie i Twoje życie. Może warto odrzucić to co złe i przeznaczyć te środki na dobrą kawę? Zastanów się nad tym.

Podsumowanie

Kawa może być nieziemską przyjemnością za którą będziesz tęsknić, musi być jednak odpowiedniej jakości, poprawnie wypalona i zaparzona. Pamiętaj jednak, że kawa będzie maksymalnie taka dobra jak jakość użytych ziaren. Nie warto oszczędzać na tym najważniejszym aspekcie kawy. Wybieraj mądrze i szukaj swojego ulubionego smaku.

Opublikowane w Kawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *